FANDOMIwagakure (岩隠れの里, Iwagakure no Sato;Kelimenin tam analamıyla Gizli Taş Köyü")Toprak ülkesinde yer

Iwavillage

Iwagakure.

alan gizli bir ninja köyüdür.Beş büyük Ninja Ulusundan biridir.Iwagakure'nin lideri Tscuhikage (Toprak Gölgesi)'dir.

KÖY DÜZENİ

Köy dağlık kayalık bölgeye kurulmuştur. Büyük bir ninja köyüdür.Binalar büyük taş yapılardır,taşa şekil verilip yapılmış yapılardır.Dağlarından ırmaklar akar..Ayrıca Iwagakure'ye saklı taş köyü denmesinin nedeni hep taş olmasıdır ve bu özellik sayesinde derin uçrumlar gibi unsurlar köye yabancı ninja girmesini zorlaştırır.Bu da köyün korunmasını sağlar.

Land of Earth

Toprak ülkesi sınırları.

GEÇMİŞİ

Iwagakure Birinci Tsuchikage tarafından kurulmuştur.Iwagakure tüm büyük ninja savaşlarına katılmıştır.Geçmişte Konagakure ile savaş halideydiler. Köy Kusagakure'nin köprü hattında Konaha'dan Minato ve takımı ile savaş halinde oldu.Köy iki bijuya sahiptir , 5 kuyruklu(Gobi) Han isimli Iwagakure ninjasına mühürelmiştir.Diğeri 4 kuyruklu(Yonbi) Roshi isminden bir adama mühürlenmiştir.Köyden Akatsuki Üyesi olan Deidara yetişmiştir.Köyün 2.Tsuhikagesi olan Mu 2.Mizukage ile Savaşırken ölmüştür ve ölmeden önce Kekkei Tota olan Jinton(Toz Elementi)ni öğrencisi Önoki(3.Tsuchikage)'ye

KÖYÜN TANINMIŞ YETENEKLERİ ( JUTSULARI)

-Toz Elementi(Parçacıkda deniyor),Patlama Elementi,Lav Elementi,(Bunlar köyün Doğa dönüşüm Kekkei Genkaileridir.Toz Elementi ise Kekkei Tota'dır)

-Toprak Elementi bu köyün en üst düzey uzmanlatığı tekniğidir.Köy ve bulunduğu ülke bu teknikle yönetilir.

20110705130439!100px-Iwagakure Symbol.svg

Iwagakure Sembolü.